Aktualności

Mamy zaszczyt zaprosić Państwa na spotkanie informacyjne z przedstawicielami firmy ENERGA Innowacje, na którym przedstawią swoją firmę oraz ofertę skierowaną do kadry naukowej.

ENERGA jest polskim holdingiem elektroenergetycznym będącym własnością Skarbu Państwa. Firma produkuje, dostarcza i sprzedaje prąd do ponad 2,5 milionów domów oraz 300 tysięcy firm. Jest liderem w produkcji energii ze źródeł odnawialnych. ENERGA Innowacje, wchodząca w skład Grupy ENERGA, realizuje Program ENERGA Innowacje, którego celem jest rozwój i komercjalizacja innowacji z dziedziny energetyki.

ENERGA Innowacje Sp. z o.o. oraz Centrum Transferu Technologii i Rozwoju Przedsiębiorczości Politechniki Warszawskiej mają zaszczyt zaprosić Państwa na spotkanie informacyjne pt. „Zasil swoją innowację z Grupą ENERGA”, które odbędzie się 10 maja (czwartek) o g. 12.00 w sali nr 123 Gmachu Głównego Politechniki Warszawskiej (Pl. Politechniki 1 w Warszawie). W trakcie spotkania przedstawione zostaną możliwości i praktyczne doświadczenia we współpracy w zakresie komercjalizacji innowacji z dziedziny energetyki. Zaprezentowane zostaną również niektóre planowane przedsięwzięcia, mogące stanowić potencjalne pole kooperacji. Serdecznie zapraszamy. Prosimy o potwierdzenie obecności na adres monika.kochel@energa.pl do dnia 8 maja 2012 r.

Więcej informacji uzyskają Państwo na www.energa-innowacje.pl.

Tysiąc projektów technologicznych z całej Europy – Intel Business Challenge Europe 2012!

Największy europejski konkurs biznesplanów Intel Business Challenge Europe 2012 właśnie wystartował!

W puli nagród jest 50 tys. dolarów oraz udział w światowym finale Intel Global Challenge w Krzemowej Dolinie, USA. Projekty należ zgłaszać do 7 maja na www.HiTechPlant.com, platformie służącej rozwijaniu projektów technologicznych.

Do zgłaszania swoich projektów zapraszamy studentów, doktorantów i absolwentów szkół wyższych, którzy swoją wiedzę chcą zamienić w biznes na światowym poziomie.

Udział w Intel Business Challenge Europe 2012 to jedyna okazja do pokazania swojego projektu praktykom światowego biznesu i poznania ich opinii. To także możliwość skorzystania z coachingu prowadzonego przez najlepszych specjalistów z Silicon Valley.

Partnerem organizacyjnym jest polski Fundusz Zaawansowanych Technologii INVESTIN.

Tak wyglądał finał w ubiegłym roku:
http://www.youtube.com/watch?v=GWkaJR0cBww&feature=player_embedded

Regulamin Intel Business Challange Europe 2012: www.intelchallenge.eu

Uwaga!! Uprzejmie informujemy, iż ze względu na duże zainteresowanie konkursem Intel® Business Challenge Europe 2012 przedłużony został czas składania aplikacji do 28.05.2012.

Konferencja „Ochrona własności przemysłowej – klucz do wzrostu konkurencyjności przedsiębiorstw”.

CTTiRP PW zaprasza wszystkie osoby zainteresowane tematyką ochrony własności przemysłowej na bezpłatną konferencję odbywającą się 8 grudnia w Warszawie pt. „Ochrona własności przemysłowej – klucz do wzrostu konkurencyjności przedsiębiorstw” organizowaną przez Wojewódzki Klub Techniki i Racjonalizacji w Lublinie.
Więcej szczegółów oraz zaproszenie znajdą Państwo tutaj.

Spotkanie z GE

Spotkanie z przedstawicielami firmy General Electric oraz Science|Business odbyło się w czwartek 3 marca o godz. 10 w Centrum Transferu Technologii i Rozwoju Przedsiębiorczości w Sali Konferencyjnej Pałacyku Rektorskiego przy ul. Koszykowej 80.

Celem wizyty było przedstawienie i omówienie możliwości współpracy osób pracujących lub studiujących na Politechnice Warszawskiej z jedną z najbardziej znaczących międzynarodowych korporacji dostarczających nowoczesne rozwiązania z zakresu technologii, mediów i usług finansowych oraz prowadzących działalność w dziedzinach takich jak: produkcja silników lotniczych, urządzenia do wytwarzania energii, technologie zabezpieczeń elektronicznych, medyczna diagnostyka obrazowa, usługi finansowe, programy telewizyjne oraz tworzywa sztuczne.

Spotkanie z GE Spotkanie z GE

No Borders for Innovations!

II Etap projektu Pol-Nord Bridge

Grupa polskich studentów realizujących Projekt Pol-Nord Bridge wyjechała do Trondheim, gdzie realizowała II etap projektu. 20 października odbył się tam kolejny konkurs jednominutowych prezentacji wynalazków Short pitch competition, przygotowywanych w kilkuosobowych mieszanych grupach polsko-norweskich. Podobny konkurs odbył się marcu br podczas III Forum "IP Management - the Key to the Successful Economy" kiedy to studenci norwescy gościli w Polsce. Obszernie pisała o tym PAP.
Prezentacje z I etapu oraz szczegółowe informacje na temat przebiegu konkursu w Trondheim są dostępne na www.pol-nord.eu

Studenci w auli NTNU School of Entrepreneurship podczas warsztatów
Studenci w auli NTNU School of Entrepreneurship podczas warsztatów